Obytná zóna Slovenský Grob - Zátišie

Naša spoločnosť zdevelopovala stavebné pozemky pre RD v lokalite Zátišie

Rekonštrukcia a adaptácia Jeszenákovho paláca, Michalská 3, Bratislava

 

Jeszenákov Palác patrí medzi najstaršie paláce Bratislavy. Baroková budova sa históriou dotýka až do 15.storočia. Za súčasnú podobu vďačí barónovi Pavlovi I. Jeszenákovi (1684-1762), ktorý v roku 1730 celý palác rekonštruoval a expandoval. Ukazuje sa, že palác patril po stáročia k zámožným mešťanom a elite mesta, tak ako aj rodina Jeszenáková, ktorá pochádzala zo starého uhorského šľachtického rodu.

Fasádu z uličného pohľadu zdobí plastická architektonická geometrická a rastlinná ornamentika. Vo vstupnej chodbe je zachovaný krásny pôvodný klenbový strop. Na nádvorí a v interiéri sú steny zdobené klenbou, rímsami či rastlinnými ornamentami. Okolo okien na pavlači sú pôvodné kamenné otvory na okná.

Vstupný kamenný portál nesie vo vrchnej časti pôvodný latinský nápis : "PAVLO JOSZENAK SIBI LIBERIS ET POSTERIS SVIS HAS OEDES FORMA HAC SIRVENIT FAVIR/FELICITAS TEMPORUM CAROL J VI AUGUSTI PRINCIPUM OPPIMI PP."

Historickým momentom je aj zarytá delová guľa na nádvorí, ktorá pochádza z tureckého obliehania mesta.

 

V roku 2021 sme dokončili komplexnú obnovu, rekonštrukciu a adakptáciu Jeszenákovho Paláca, kde bolo zámerom dať budove autentický vzhľad. Od tohto roku slúži ako apartmánový dom s polyfunkciou (kaviareň, reštaurácia, predajňa darčekových predmetov).

 

Zobraziť mapu


Typ nehnuteľnosti:
Lokalita:
Počet izieb:
Cena:
GDPR
22.10.2018
Ochrana osobných údajov
Nová webová prezentácia
28.08.2009
Vítame Vás na novej webovej prezentácii našich spoločností.