Polyfunkčný obchodný dom Obchodná

Naša spoločnosť v auguste 2011 ukončila stavbu polyfunkčného obchodného domu na Obchodnej ulici č. 26,28 v Bratislave.

Rodinný dom C, Slovenský Grob - Zátišie - UKONČENÉ

Naša spoločnosť realizovala výstavbu rodinných domov v lokalite Slovenský Grob - Zátišie.

Dom typu C je jednopodlažný (tzv. bungalow) 4-izbový rodinný dom navrhovaný v nízkoenergetickom štandarde a modernom štýle. Podlažná plocha domu je 139,2m2, z toho úžítková 107,5 m2. K domu je pridružený aj prístrešok pre 2 osobné motorové vozidlá, ktorého súčasťou je menší extrerný sklad zo zadnej strany poskytujúci úložný priestor pre záhradné náradie, kosačku a pod. Dom je lichobežníkového tvaru s plochou strechou a priestrannou terasou.

Dispozičné riešenie

Dom pozostáva z 3 spální, obývacej izby prepojenej s kuchyňou, kúpeľne a technickej miestnosti s WC (výmery jednotlivých miestností sú uvedené v pôdoryse). Do domu sa v stupuje zo severnej strany. Prekrytie parkovacích miest plynulo prechádza do markízy nad vstupom do domu a tvorí jeden celok. Hlavný vstup ústi do zádveria, ktorého súčasťou je kotolňa s WC. Zo zádveria sa pokračuje  ďalej do obývačky , ktorá tvorí  hlavný obytný priestor. V obývačke bude prichystaná príprava na postavenie krbu.  Kuchyňa je opticky prepojená s obývačkou, ale zároveň je v pôdoryse jasne vymedzená. Súčasťou obývačky je aj jedálenský kút. Z južnej strany je prístup na veľkú terasu. Terasa je z menšej  časti svojej plochy prekrytá strechou.  Z obývacej izby zo západnej časti je prístupný izbový trakt. Je tvorený tromi izbami, jednou kúpelňou a malým skladom. Všetky tieto pristory sú prístupné z chodby , v ktorej sa nachádza šatníková skriňa. Dve izby majú západnú orientáciu a jedna je otočená na východ a cez zasklenú stenu je možný prístup na terasu. Neoddeliteľnú súčasť dispozično prevádzkového riešenia predstavujú exteriérové priestory, ktoré nadväzujú na obytné priestory domu a oddychové a rekreačné zázemie domu.

Orientácia miestností

Vstup do domu je zo severnej strany, obývacia izba s terasou a jedna spálňa sú orientované na juh, 1 obytná izba je orientovaná na západ a jedna na severo-západ, kuchyňa, sklad a technická miestnosť na sever.

Konštrukcia

Základy sú navrhnuté ako klasické základové pásy šírky 500-600 mm z prostého betónu, pričom sú zapustené min. 300-400 mm do rastlej piesčitej zeminy.

Nosné obvodové múry RD sú navrhnuté z keramických brúsených tvárnic HELUZ STI 30 s celoplošným lepidlom s tepelným odporom R= 3,56 m2 k/W . HELUZ STI 25 s celoplošným lepidlom bude použitá na vnútorné nosné steny. Stropy sú monolitické železobetónové, krížom armované  dosky, hr. 200mm. Rovnakej konštrukcie sú prievlaky a stužujúce vence. 

Obvodový plášť je navrhnutý ako sendvičová konštrukcia - murivo z presných keramických tvárnic HELUZ STI 30, zateplených kontaktným zatepľovacím systémom s tepelnoizolačnou vrstvou z polystyrénových fasádnych dosiek v hrúbke 150mm. V niekotrých  častiach bude použitá odvetraná drevená fasáda.

Dokumenty

 

Zobraziť mapu


Typ nehnuteľnosti:
Lokalita:
Počet izieb:
Cena:
GDPR
22.10.2018
Ochrana osobných údajov
Nová webová prezentácia
28.08.2009
Vítame Vás na novej webovej prezentácii našich spoločností.