Polyfunkčný obchodný dom Obchodná

Naša spoločnosť v auguste 2011 ukončila stavbu polyfunkčného obchodného domu na Obchodnej ulici č. 26,28 v Bratislave.

Rodinný dom B, Slovenský Grob - Zátišie - UKONČENÉ

Naša spoločnosť realizovala výstavbu rodinných domov v lokalite Slovenský Grob - Zátišie.

Dom typu B je jednopodlažný (tzv. bungalow) 4-izbový rodinný dom navrhovaný v nízkoenergetickom štandarde a modernom štýle. Podlažná plocha domu je 125,5 m2, z toho úžitková 99,4 m2. K domu je pridružený prístrešok pre 2 osobné motorové vozidlá, ktorého súčasťou je menší extrerný sklad zo zadnej strany poskytujúci úložný priestor pre záhradné náradie, kosačku a pod. Dom je štvorcového tvaru s plochou strechou. Okná sú prevažne orientované do záhrady, na južnú a západnú stranu.

Dispozičné riešenie

Dom pozostáva z 3 spální, obývacej izby prepojenej s kuchyňou, kúpeľne a samostatného WC (výmery jednotlivých miestností sú uvedené v pôdoryse). Hlavný vstup ústi do zádveria, z ktorého je prístupné WC a a predsieň so šatníkom a zabudovaným kotlom. Zo zádveria sa pokračuje ďalej do komunikačného uzlu domu. Odtiaľ sa vstupuje buď do spoločenskej  časti, alebo nočnej  časti domu. Nočná  časť je tvorená chodbovým šatníkom a troma izbami, z ktorých jedna má okná orientované na severnú stranu (do ulice) a dve izby na južnú stranu do záhrady. Orientácia izieb do ulice nevadí, lebo pred nimi sa nachádza 6m predzáhradka, ktorá tvorí dostatočný optický filter od ulice. Spoločenská  časť je tvorená obývačkou a kuchyňou. Obývačka tvorí ústredný priestor celého domu, Jej súčasťou je aj jedálenský kút, ktorý je umiestnený v priestore tak, aby bol v blízkosti kuchyne. V obývačke bude prichystaná príprava na postavenie krbu. Obývačkové okná sú bez parapetu a je z nich prístupná  krytá drevená vonkajšia terasa. Okná sú orientované na juh, do záhrady. Neoddeliteľnú súčasť dispozično prevádzkového riešenia predstavujú exteriérové priestory, ktoré  nadväzujú na obytné priestory domu a oddychové a rekreačné zázemie domu. 

Orientácia miestností

Vstup do domu je zo severnej strany, obývacia izba s terasou je orientovaná na juh, spálňa severo-západ, kuchyňa a kúpeľňa na sever a detské izby na juh. 

Konštrukcia

Základy sú navrhnuté ako klasické základové pásy šírky 500-600 mm z prostého betónu, pričom sú zapustené min. 300-400 mm do rastlej piesčitej zeminy.

Nosné obvodové múry RD sú navrhnuté z keramických brúsených tvárnic HELUZ STI 30 s celoplošným lepidlom s tepelným odporom R= 3,56 m2 k/W . HELUZ STI 25 s celoplošným lepidlom bude použitá na vnútorné nosné steny. Stropy sú monolitické železobetónové, krížom armované  dosky, hr. 200mm. Rovnakej konštrukcie sú prievlaky a stužujúce vence. 

Obvodový plášť je navrhnutý ako sendvičová konštrukcia - murivo z presných keramických tvárnic HELUZ STI 30, zateplených kontaktným zatepľovacím systémom s tepelnoizolačnou vrstvou z polystyrénových fasádnych dosiek v hrúbke 150mm. V niekotrých  častiach bude použitá odvetraná drevená fasáda.

Dokumenty

Zobraziť mapu


Typ nehnuteľnosti:
Lokalita:
Počet izieb:
Cena:
GDPR
22.10.2018
Ochrana osobných údajov
Nová webová prezentácia
28.08.2009
Vítame Vás na novej webovej prezentácii našich spoločností.