Polyfunkčný obchodný dom Obchodná

Naša spoločnosť v auguste 2011 ukončila stavbu polyfunkčného obchodného domu na Obchodnej ulici č. 26,28 v Bratislave.

Rodinný dom A, Slovenský Grob - Zátišie - UKONČENÉ

Naša spoločnosť realizovala výstavbu rodinných domov v lokalite Slovenský Grob - Zátišie.

Dom typu A je jednopodlažný (tzv. bungalow) 4-izbový rodinný dom navrhovaný v nízkoenergetickom štandarde a modernom štýle. Podlažná plocha domu je 135,8 m2, z toho úžítková 105,8 m2. K domu je pridružený aj prístrešok pre 2 osobné motorové vozidlá, ktorého súčasťou je menší extrerný sklad zo zadnej strany poskytujúci úložný priestor pre záhradné náradie, kosačku a pod. Dom je štvorcového tvaru s plochou strechou a jednou skosenou hranou pre priaznivejšie natočenie obývacej izby a terasy k svetovým stranám.

Dispozičné riešenie

Dom pozostáva z 3 spální, obývacej izby prepojenej s kuchyňou, priestrannou kúpeľňou, technickej miestnosti kde sa nachádza aj záchod a skladu (výmery jednotlivých miestností sú uvedené v pôdoryse). Hlavný vstup ústi do zádveria, z ktorého je prístupné WC a kotolňa  umiestnené v jednom priestore. Zo zádveria sa pokračuje ďalej do malej chodbičky, ktorá tvorí komunikačný uzol domu. Cez ňu sa vstupuje buď do spoločenskej  časti, kúpelne, alebo nočnej  časti domu. Nočná  časť je tvorená chodbovým šatníkom, malým skladíkom a dvoma izbami, ktoré majú okná orientované na južnú stranu do ulice. Orientácia izieb do ulice nevadí, lebo pred nimi sa nachádza 6m predzáhradka, ktorá tvorí dostatočný optický filter od ulice. Spoločenská  časť je tvorená obývačkou a kuchyňou. Obývačka tvorí ústredný priestor celého domu, Jej súčasťou je aj jedálenský kút, ktorý je umiestnený v priestore tak, aby bol v blízkosti kuchyne. V obývačke bude prichystaná príprava na postavenie krbu. Obývačkové okná sú bez parapetu a je z nich prístupná  krytá drevená vonkajšia terasa. Okná sú orientované na západ, do záhrady. Zo severnej strany domu je umiestnená , okrem kuchyne, ešte aj ďalšia miestnosť – spálňa.  Vchádza sa do nej z obývačky a tak isto má bezparapetné okná, ústiace na krytú terasu. Neoddeliteľnú súčasť dispozično prevádzkového riešenia predstavujú exteriérové priestory, ktoré  nadväzujú na obytné priestory domu a oddychové a rekreačné zázemie domu. 

Orientácia miestností

Vstup do domu je z južnej strany, obývacia izba s terasou je orientovaná na západ, spálňa severo-západ, kuchyňa na sever a detské izby na juh. 

Konštrukcia

Základy sú navrhnuté ako klasické základové pásy šírky 500-600 mm z prostého betónu, pričom sú zapustené min. 300-400 mm do rastlej piesčitej zeminy.

Nosné obvodové múry RD sú navrhnuté z keramických brúsených tvárnic HELUZ STI 30 s celoplošným lepidlom s tepelným odporom R= 3,56 m2 k/W . HELUZ STI 25 s celoplošným lepidlom bude použitá na vnútorné nosné steny. Stropy sú monolitické železobetónové, krížom armované  dosky, hr. 200mm. Rovnakej konštrukcie sú prievlaky a stužujúce vence. 

Obvodový plášť je navrhnutý ako sendvičová konštrukcia - murivo z presných keramických tvárnic HELUZ STI 30, zateplených kontaktným zatepľovacím systémom s tepelnoizolačnou vrstvou z polystyrénových fasádnych dosiek v hrúbke 150mm. V niekotrých  častiach bude použitá odvetraná drevená fasáda.

Dokumenty

Zobraziť mapu


Typ nehnuteľnosti:
Lokalita:
Počet izieb:
Cena:
GDPR
22.10.2018
Ochrana osobných údajov
Nová webová prezentácia
28.08.2009
Vítame Vás na novej webovej prezentácii našich spoločností.